Український nonfiction: Катя Бльостка “Матера вам не наймичка, або Чому діти — це прекрасно…”, 2021

Все буде добре. (с)

Після Ірени Карпи та її “Як виходити заміж стільки разів, скільки захочете” я трохи розчарувалась в українському nonfiction. Але велика купа хороших відгуків на “Матера вам не наймичка, або Чому діти — це прекрасно…” Каті Бльостки змусили мене ризикнути й все ж таки придбати її. Правда купила її в аудіоформаті, про що зараз жалкую, адже впевнена, що захочу перечитати її. Бо це просто чудова, смішна та дуже корисна книжка, яка розвінчує багато мітів щодо материнства.

Катя Бльостка – українська блогерка, яка переїхала до США, де виховує 4 синів та собаку. Я про неї нічого не знала, але після прочитання книжки почала фоловити в інсті. Катя дуже смішна і завжди підіймає мені настрій, тому highly recommend.

Але повернусь до книги. Отже, вона про все, що звʼязано з дітьми: від першого тесту на вагітність до навчання дитини у школі. Це пошуки відповідей на всі страхи, хвилювання, забобони, стереотипи, які зринають під час материнства. Ця книжка про реальне материнство, як воно є, без прикрас та ідеалізації. Авторка не соромиться писати про геморої, розтяжки, розриви та біль в сосках під час годування. (За що їй спасибі, адже краще відразу знати на що очікувати й бути до цього готовим.) Бо саме через ось ці очікування легкої та безтурботної вагітності, а після неї такого ж щасливого та безпроблемного виховання дітей жінок очікує неприємні відкриття. Вони стикаються зі справжнім материнством, яке часто не таке вже й безхмарне.

Мені здається, що книжка зачіпає усі важливі теми. Вагітність, токсикоз, пологи, тіло після пологів, грудне вигодовування, депресія, тривожність за дитину, садочок, харчування дітей і ще багато інших. Деякі глави мають інструкції по використанню дитини)) тобто покрокові розв’язання проблем або просто корисні поради.

Катя Бльостка протягом всієї книги дає надію, що все буде добре. Оскільки в авторки 4 дитини, то вона точно має що сказати. Своїми влучними порадами, легким гумором та чудовою самоіронією вона прекрасно заспокоює та підтримує мам. І головний її посил, що всі діти різні (з кожною дитиною у неї був геть різний досвід), немає “нормально” і “ось тільки так має бути”. Але головне – це слухайте себе і любіть себе. Памʼятайте, що ви – жива людина, а не лише мама.

Якщо я колись буду вагітною, або в мене зʼявляться діти, то обовʼязково перечитаю “Матера вам не наймичка…”. Тут дійсно є багато хороших порад. А ще й дам почитати чоловіку/партнеру. Що й вам рекомендую. Адже від мітів щодо батьківства страждають і чоловіки. У них своє уявлення про вагітність та дітей, яке дуже часто відірване від реальності.
П.С. Якщо ваш партнер не читає (то чого ви взагалі з ними живете?!? жарт), то для таких авторка написала звернення-інструкцію, де по пунктах пояснила що і як.

А як легко та просто пише авторка про важливі проблеми. Саме за її гумор я дуже вдячна авторці. Якщо прочитавши Карпу, я майже ні разу не посміхнулась, то тут я навіть сміялась вголос. Він наче примітивний, але якийсь рідний. Ось ці її метафори, порівняння, влучні фразочки – просто розривали мене. Найулюбленіша – це “усукаблять проблему”. Думаю, що не останню роль в цьому зіграла озвучка. Я слухала книжку в додатку “Абук”, в якому текст читала Марічка Штирбулова, яка співає в кабаре-театрі “ЦеШо” Влада Троїцького (це той, що засновник і художній керівник Дахабраха та Dakh Daughters). Марічка зробила це смачно, соковито та яскраво. Просто величезне їй дякую!

Отже, рекомендую усім хто готується до материнства чи батьківства. Або хочеться почитати щось просте і смішне, але про важливе. Круто, круто, круто!
Забула попередити, що в книжці багато матюччя, якщо ви той сноб, який не приймає ненормативну лексику, то проходьте повз.

Залишити відповідь