Макова війна – Ребекка Кван, 2018

“War doesn’t determine who’s right. War determines who remains.”  (с)

Я багато чула дуже гарних відгуків на книгу «Макова війна» (The Poppy War), та цикл в цілому, китайсько-американської письменниці Ребекки Кван. Тому я зберігала цю історію на темні часи, щоби порадувати себе гарним та захопливим сюжетом. І війна росії з моєю державою — саме ті темні часи (хоча я думала не про такі чорні часи), коли настав час цього твору.

Отже, Рін — бідна сирота, перед якою майорить не дуже щасливе майбутнє, а саме одруження с огидним, але впливовим чоловіком. Щоб запобігти цьому дівчина намагається скласти загальноімперський іспит Кедзю. Докладаючи надзусилля, їй вдається зробити це. Але як виявилось вступити до військової академії не так важко, як залишитися там. Діти багатих та впливових сімей, вчителя, які зневажають таких як Рін, невміння битися (на відміну від інших учнів) створюють дівчині величезні проблеми. Кожного дня вона протистоїть всім та всьому, продовжуючи виборювати своє місце в академії. Так її помічає дивний, якщо не сказати йоб*тий учитель, який стає її наставником, відкриваючи Рін світ шаманів та богів.
Та Рін не встигає довчитися як починається війна…

«Макова війна» — це епічне фентезі: масштабне, реалістичне, жорстоке, сповнене вбивствами та сценами насилля. Але що найбільше вражає, що в основу цієї книги лягли справжні історичні події. Так можна впізнати Другу японсько-китайську війну та навіть жахливу Нанкінську різанину (у якій закатували близько 300 тисяч китайців, та зґвалтували близько 20 тисяч жінок!).

Але не тільки історичний контекст робить «Макову війну» хорошим твором,  але й самі персонажі. Головна героїня — точно не дівчина в ролі жертви. Вона доволі сильна, вольова, здатна на приголомшливі речі. На наших очах з дівчини, яка просто хотіла вирватися з пазурів шлюбу, вона перетворюється на людину, яка воює з усім світом. Лють всередині неї знаходить вихід в шаманізмі. Помста обирає неконтрольовану силу.

“I have become something wonderful, she thought. I have become something terrible. Was she now a goddess or a monster? Perhaps neither. Perhaps both.”

Як казав класик, а саме дядько Пітера Паркера, а-ка Людина-павук «З великою силою приходить велика відповідальність». Саме з цим прийдеться зіштовхнутися Рін: з великою спокусою, привабливою силою та наслідками свого вибору.

Все це подається з китайським колоритом: філософія, міфологія, макові зерна, бойові мистецтва. Знову ж таки, вигадки переплітаються зі справжніми вченнями.

Але ж чому я поставила 4 з 5? Бо це дійсно жорстока книга. Мені важко було читати про ці катування. Також я не завжди розуміла Рін та її мотивацію. Вона часто поводила себе нахабно, що виглядало награно та дивно. Але це тільки мої почуття та враження.

Підсумок: чомусь я думала, що книга буде інакшою: більш пригодницькою, більш фентезійною (не з феями звісно, але щось на кшталт), більш добрішою. (Чому я так вважала — хз, адже навіть у назві є слово «війна», тож сама винна). Але я точно обрала не ту книгу не в той час (адже вбивств, мордувань та війни мені вистачає в моїй повсякденності). Але попри мій внутрішній біль та складнощі з читанням, мені сподобалось. Це величезна, багатогранна праця, яка не тільки розважає, але й відкриває нові погляди на історичні події. Раджу читати усім, хто готовий до неприємних описів вбивств. Точно буду читати продовження трилогії.

П.С. В якісь моменти книга нагадувала «Пепел и сталь» Брендона Сандерсона. А саме це величезні всесвіти, зі своїми історіями, масштабними подіями, де головні персонажі — дівчата з суперсилами, які намагаються протистояти могутній силі.

Українською мовою електронну книгу “Макова війна” можна придбати тут

Залишити відповідь