The Ink Black Heart by Robert Galbraith, 2022

Women’s capacity for pity is bloody dangerous. (с)

В перший же день релізу я купила собі 6 книжку про Корморана Страйка під назвою The Ink Black Heart” Роберта Ґалбрейта. І чесно кажучи, трохи підофігела, адже у цій частині 1024 сторінки! (хто там був незадоволений попередніми обʼємами?)) І на мій подив, я проковтнула її найшвидше ніж інші частини. Це було прекрасно!

Ця книжка зачепила відразу. І не через першу сцену, де Корморан намагається поцілувати Робін (да-да!). А саме через детективний сюжет. Ця справа заполонила мій мозок з самого початку, що величезна рідкість в детективах. Але тут сама історія аніматорів, їх мультику на ютюбі, їх фан-клубу, вбивства – все викликало цікавість і бажання читати ще.

Отже, на ютюбі набуває популярності анімаційний фільм під назвою “The Ink Black Heart”, який створюють молоді аніматори Джош та Еді. У них потужна фан-база. Але як у кожного успішного проєкту, є і ті, кому популярність та прибутковість не подобаються. Очолює цих незадоволених Аномія, дехто невідомий, який постійно булить Еді у твіттері та у своїй грі, яку він створив на основі мультика. Одного вечора Еді знаходять мертвою, а Джоша пораненого у шию. Тож Страйку та Робін потрібно зʼясувати хто ж такий Аномія та чи причетний від до вбивства дівчини.

Це перша частина з циклу, у якій на перший план вийшли не стосунки між Кормоном та Робін, а саме детективна справа. Перед нами цілий світ, в центрі якого мультик. І Роулінг прекрасно вдалося створити цей світ, починаючи від опису самого мультика до самого фендому. Це форуми, твіттери (багато твітів), інтервʼю, чати (багато чатів), навіть Comic Con. Тож підозрюваних – безліч: родичі, фанати, антифанати, ультраправі (куди без них), усі, хто працював над проєктом, друзі.

Певна річ, що не обійшлось і без соціальщини. Булінг у соцмережах, фан-клуби, дік піки, харасмент жінок, домашнє насильство, нещасні підлітки, фашисти, пікап майстри, педофіли, ейблізм, братерство, расизм, комуна, терористи – проходьте, будьте як дома)

Я писала у попередньому відгуці до “Troubled Blood”, що “дуже втомлювалась від великої кількості героїв, сюжетних поворотів, натяків, інформації”. Як ви розумієте тут цього ще більше (нагадаю, що 1024 сторінки, мать його!), але в цей раз я шукала ці підказки, я намагалася сама розгадати хто ж такий чи така Аномія. І це круто!

Але і стосунки між Кормораном та Робін не давали спокою. Вони продовжують млосно зітхати при думці про одне одного, ревнувати, переживати, але туплять – все як ми любимо)) До того ж куди ж без Шарлотти?) Вона додає родзинку і в цій серії, знову і знову підкидуючи проблеми Страйку, а значить і Робін. І це прекрасно))

Отже, це моя найулюбленіша частина. Дуууже цікаво, от прям чекаєш, коли знову зможеш сісти за книжку і так до останньої сторінки. Один з найкращих детективів, що я читала. Чекаємо на український переклад.

Попередні відгуки на серію:

Залишити відповідь